Öğrenciye Paramız Yok! Kanallara, Saraylara Paramız Var!

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
Öğrenciye Paramız Yok! Kanallara, Saraylara Paramız Var!
Kocaeli İYİ Parti İl Gençlik Kolları Başkanı Av. Tugay Östürk, Sibel Ünli'nün işsizlik sebebiyle intihar etmesine tepkisiz kalmadı.

İstanbul Üniversitesi Türk Dili ve Edebiyatı Bölümü üçüncü sınıf öğrencisi Sibel Ünli'nin iş bulamaması ve parası olmaması sebebiyle intihar etmesi, sosyal medyada büyük bir tepki ve tartışmaya neden oldu. Tüm bu yaşananların üzerine Kocaeli İYİ Parti İl Gençlik Kolları Başkanı Av. Tugay Östürk'ün siyasilere karşı sitemde bulundu. 

Kocaeli İYİ Parti İl Gençlik Kolları Başkanı Av. Tugay Östürk'ün açıklamaları, ''Ülkemizde ne yazık ki Sosyal Devlet ilkesi çökmüştür. Yaşanan intiharlar iktidarın Yaşama Hakkını ihlal ettiğinin göstergesidir.

Türk gençliği olarak sokaklara atacağımız bir YAZAR KASAMIZ bile yok. Ne yazık ki sadece verebileceğimiz bir canımız var. 

Sibel Ünli kardeşimizi kaybettik. Biz gençlerin "ne gidecek yeri ne de yaşamaya değer bir hayatı var." 

Gençlerine; yiyecek yemek, çalışacak  iş, yaşamaya değer bir hayat sunamayan bir iktidar var.

Maddi durumu yetersiz, günlük yemek ve ulaşım ihtiyaçlarını karşılamakta güçlük çeken, bunalımda olan milyonlarca kardeşimiz var.

Acımasızca coplanan üniversite  öğrencilerimiz var. 

"Kanal İstanbul için 75 Milyar harcayarak yapacağız" diyen ancak cebinde 1 Lira ile intihar eden öğrencisine 1 kuruş vermeyen bir zihniyet var.

İstanbul Üniversitesi öğrencisi Sibel Ünli için bir şey yapamadık ama İstanbul Üniversitesi öğrencilerinin yemek hakkı için yaptığı eylemlere hala destek olabiliriz.

Artık bu işin iktidarı, muhalefeti kalmadı. Memleket meselesi oldu. Asıl beka meselemiz geçlerimizdir. 

Bundan iki ay önce Kocaeli Üniversitesi öğrencilerine destek amaçlı Gençlik Kolları olarak İYİ Parti Kocaeli Milletvekili ve Grup Başkan Vekilimiz sayın Lütfü Türkkan ile birlikte öğrenci yemekhanesinde sıraya girip, öğrenci kartı basıp öğrencilerle beraber yemek yedik.

Tüm siyasi partilerin İstanbul Millet Vekilleri sosyal medya üzerinden duyar kasmak yerine, destek amaçlı İstanbul Üniversitesi öğrencileri ile beraber yemek yiyebilirler. Tıpkı Lütfü bey gibi milletin vekili olduklarını ve kendilerini bir an olsun öğrencilerin yerine koyduklarını  gösterebilirler.''

Anahtar Kelimeler:
 • 0
  SEVDİM
 • 1
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
Kandıra'da Bir Gıda Deposunda YangınÖnceki Haber

Kandıra'da Bir Gıda Deposunda Yangın

İzmit D-100'de Zincirleme KazaSonraki Haber

İzmit D-100'de Zincirleme Kaza

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!