Son Dönemde Yaşanan Olaylar Hakkında İYİ Parti İl Başkanlığı'ndan Açıklama

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
Son Dönemde Yaşanan Olaylar Hakkında İYİ Parti İl Başkanlığı'ndan Açıklama
Ülkemizde yaşanan hemen hemen tüm olaylara karşı sessiz kalmayan İYİ Parti Kocaeli İl Başkanlığı, son zamanlarda yaşanan olaylar hakkında bildiri yayınladı.

İYİ Parti Kocaeli İl Başkanı Şanbaz Yıldız, ''Son dönemde, Ülkemiz genelinde, gerek sınırlarımızın hemen ötesinde gerekse ilimizde, ülkemiz, birliğimiz, geleceğimiz için hayati önem taşıyan olaylar yaşanmaktadır. Tüm bu yaşananlarla ilgili fikirlerimizi kamu oyuyla paylaşmak ve yetkili mercilerin gerekli önemleri alarak iyileştirme yapmasını beklemek, önceliğimiz ve görevimizdir.'' dedi.

Barış Pınarı Harekatı Sürecinde TSK'ya Destek

Bildiğiniz gibi Türk Silahlı Kuvvetleri 9 Ekimde Barış Pınarı Harekâtını başlattı. Batılı ve Arap ülkelerinin Barış Harekâtı’na yaklaşımının bize gösterdiği tek bir gerçek var. O da 350 Milyondan fazla Türkün yaşadığı dünyada, aynı dili konuştuğumuz öz kardeşlerimiz olan Türk dünyasıyla iş birliğini genişletmemiz gerektiğidir. Genel Merkezimiz ve İyi Parti teşkilatları olarak Barış Pınarı harekatıne desteğimiz sonuna kadar devam edecektir. Askerlerimizin sağ salim evlerine dönmeleri Allah’tan dileğimizdir. Kahraman TSK’nın bu harekattan başarıyla çıkacağına güvenimiz sonsuzdur.

HDP Diyarbakır İl Binası Önünde Bekleyen Annelere Destek

Diyarbakır HDP il binası önünde bekleyen annelerin mağduriyeti bir an önce giderilmelidir. Bu anneleri İyi Parti olarak desteklediğimizi belirtirken annelerin umutlarının HDP’ den değil devletten olduğunu vurgulamak isteriz.

Yaşanabilecek Deprem Öncesi Gerekli Önlemlerin Alınmaması

Bildiğiniz gibi deprem gerçeği ile yüz yüzeyiz. Lakin Büyükşehir Belediyemizin bunun için bir çalışma yaptığını görememekteyiz.

Depremde toplanma alanları sıkıntılı, bölgemizde 26 tane mevcut. AFAD’ın sitesinde görülen alanların tamamı okul bahçeleri, camiler veya belediyeye ait parseller. İnsanların toplanabileceği alanların yeniden değerlendirilerek gerekli iyileştirmelerin yapılması gerektiğini düşünüyoruz.
 
Büyükşehir Belediyesi'nin İhaleleri Canlı Yayınlama Kararı

Büyükşehir Belediyemiz artık ihaleleri canlı yayınlayacağını duyurdu. Bu sevindirici olduğu kadar düşündürücü bir durumdur da. Bu uygulamaya 31 Mart seçimleri sonrası neden geçilmediğini merak etmekteyiz.

Dilovası Belediye Başkanı'nın Konuşmaları

Dilovası Belediye Başkanı Hamza Şayir’in Diliskelesi’nde atık arıtma tesisinden 2-3 gündür gelen koku nedeniyle sosyal medyada örgütlenip eylem yapan vatandaşların yanına giderek “Sizi adam yerine koydum, elinizi sıktım. Adam olun, terbiyesizlik yapmayın, siz kimsiniz lan” demesini hiç hoş karşılamamaktayız, bu sözlerin halkın oyları ile seçilmiş bir belediye başkanına yakışmadığını üzülerek ifade ediyoruz. Öfke kontrolü yapamayan birini aday yapan AKP il yönetimini de yanlış işleyen iç süreçlerini değerlendirmeye davet ediyoruz.

Yukarı Hereke'deki Okullarda Yaşanan İŞKUR Faciası

Yukarı Hereke de yer alan okullarda İŞKUR tarafından çalıştırılan işçilerle ilgili sıkıntılar artık feryada dönüşmüş durumda. Yıllardır okullarda İŞKUR Kocaeli Müdürlüğü tarafından görevlendirilen kişiler Okul Müdürü ve İlçe Milli Eğitim Müdürlüğünün taleplerine ve defalarca isim listesinde kendi isimlerinin yer almasına rağmen mevcut işlerin çıkartıldıklarını, Kocaeli İŞKUR Müdürü tarafından İŞKUR’a iş için hiç müracaatta bulunmamış kişilerin okullarda görevlendirildiğini belirtmekteler. İŞKUR Kocaeli Müdürlüğü böyle bir haksızlığa ve adaletsizliğe imza atmış mıdır? İlgili mercilerden kamuoyuna açıklama yapmalarını bekliyoruz.

Karamürsel'de Yaşanan Kundaklamalar İle İlgili Acil Çözüm

Karamürsel Kızderbent Köyü’nde evlerin teker teker kundaklanması olayı ile ilgili olarak halkımızın tedirginliğinin giderilmesi gerekmektedir.

Darıca Belediyesi'nde Değişmeyen Çöp Sorunu

Darıca Belediye Başkanı Muzaffer Bıyık, çöp toplama konusunda yeni dönemde belediyenin öz kaynaklarıyla daha modern ve kaliteli yapmak için yeni araçlar satın almıştı. Alınan çöp araçlarının tanıtımı için tören dahi yapılmıştı. Yapılan törenin ardından belediye başkanı Muzaffer Bıyık ve beraberindekiler çöp araçlarına binip şehir turu dahi atmışlardı. Ancak yapılan törenin ardından Darıca’da çöpler konusunda değişen bir şey olmadığın gibi daha da kötüye gitti. Darıca’nın en merkezi mahallelerinde bile çöplerin toplanmadığı görmekteyiz. Belediyenin asli görevini yerine getirmesi gerekmektedir.

Çayırova Belediyesi'ne İstemediğimiz Yazarda Israrcı Oldu

Çayırova Belediyesi’nin düzenlemiş olduğu kitap fuarında Gazi Mustafa Kemal Atatürk ile ilgili olarak hakaretleri ile gündeme gelen yazar Yavuz Bahadıroğlu’nun konuşma yapmasını doğru bulmadığımızı, bu karardan vazgeçilmesini istediğimizi belirtmiştik. Fakat görüyoruz ki Çayırova Belediye Başkanı Bünyamin Çiftçi bu konuyu hiç önemsemediği gibi bir de kendisine plaket vermiştir. Bu davranışını doğru bulmadığımızı bir kez daha dile getiriyoruz.

Körfez Vizyon Projesini Takip Etmeye Devam Edeceğiz

2016 yılında temeli atılan yaklaşık 15 milyona mal olacağı söylenen Körfez'in vizyon projesi Sarnıçhan iş merkezinin Ocak 2019 tarihinde projenin hak sahiplerine teslim edileceği belirtilmişti. Körfez Belediyesinin bu projeyi neden hala bitirmediğini açıklamasını beklemekteyiz. Körfez Belediyesi, 2014-2019 yılları arasında, 215 Milyon TL gayrimenkul satışı yaptı. 5 yılda 215 Milyon TL gayrimenkul satışı geliri bulunan Körfez Belediyesi’nin, buna rağmen 117 Milyon TL borcu bulunmakta. Satılan onca gayrimenkule rağmen Körfez Belediyesi’nin çok ciddi bir borç yükü olması dikkat çekiyor. Satılan gayrimenkullerden elde edilen 215 Milyon liranın nerelerde kullanıldığının açıklanmasını bekliyoruz.
Düşüncelerimizi bildirmek istediğimiz, halkımızı aydınlatmak istediğimiz birçok konumuz var. Bunları zaman içerisinde sizlerle paylaşmaya devam edeceğimizi bilmenizi isteriz.

Anahtar Kelimeler:
 • 0
  SEVDİM
 • 2
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
Derince'de Yangın! Engelli Kız ve Babası Hayatını KaybettiÖnceki Haber

Derince'de Yangın! Engelli Kız ve Babası...

2 Kişinin Öldüğü Yangının Sebebi Baba Cinneti!Sonraki Haber

2 Kişinin Öldüğü Yangının Sebebi Baba Ci...

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!