TOKİ Sosyal Konut Projesi Kocaeli'de Nerede Yapılacak!

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
TOKİ Sosyal Konut Projesi Kocaeli'de Nerede Yapılacak!
Toplu Konut İdaresi Başkanlığının (TOKİ) "100 Bin Yeni Sosyal Konut Projesi"ni hayata geçireceği yerler belli oldu. Son Dakika Kocaeli / Kocaeli Haber

Kocaeli’de proje kapsamında toplam 3 bin konut yapılacak. Kocaeli’de konutların yapılacağı ilçeler de belli oldu. Buna göre sosyal konutlar, İzmit, Körfez ve Gebze’de inşaa edilecek.   

Proje kapsamında İzmit’te 2+1 büyüklüğünde 875, 3+1 büyüklüğünde ise 375 konut inşa edilecek. Körfez’de yapılacak olan toplam 1500 konutun ise 1050 adedi 2+1, 450 adedi ise 3+1 olacak. Gebze’de ise 250 konut inşaa edilecek. Bu konutların 175 adedi 2+1, 75 adedi ise 3+1 olarak inşaa edilecek.  

BAŞVURULAR BAŞLADI

"100 Bin Yeni Sosyal Konut Projesi"nde talep toplanmaya bugün başlandı. Vatandaşlar, Çevre ve Şehircilik Bakanlığı koordinasyonunda, Hazine ve Maliye Bakanlığı desteğiyle yatay mimari anlayışı doğrultusunda 2+1 ve 3+1 planda inşa edilecek konutlar için başvurularını T.C. Ziraat Bankası şubelerinden yapabiliyor.  

BAŞVURU ŞARTLARI

Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak. Projeye başvuracak vatandaşların projenin bulunduğu il/ilçe sınırları içerisinde 1 yıldan az olmamak koşulu ile ikamet etmesi. Başvuru sahiplerinin Toplu Konut İdaresinden konut satın almamış olması ve Toplu Konut İdaresinden konut kredisi kullanmamış olması gerekiyor. Ayrıca kendisine, eşine veya velayeti altındaki çocuklara Türkiye Cumhuriyeti sınırları dahilinde tapuda kayıtlı bağımsız konut bulunmaması gerekiyor. Başvuru yapmak isteyen vatandaşların aylık hane geliri en fazla net 5 bin 500 lira olması gerekiyor. Başvuruda bulunan vatandaşların 25 yaşını tamamlamış olması gerekiyor. Ayrıca, bir hane halkı adına, tek başvuru yapabileceği için kişinin kendisi, eşi ve velayeti altındaki çocukları adına yalnızca bir adet başvuruda bulunulabilecek.

Başvuru işlemleri sırasında;

2+1 konutlar için; 500-TL (beşyüztürklirası) başvuru bedeli alınacak.

3+1 konutlar için; 1.000-TL (bintürklirası) başvuru bedeli alınacak.

(Şehit Aileleri, Terör, Harp ve Vazife Malulleri ile Dul ve Yetimleri kategorisi hariç

Anahtar Kelimeler:
 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
Alev Alan Aracı İtfaiye Son Anda Kurtardı.Önceki Haber

Alev Alan Aracı İtfaiye Son Anda Kurtard...

İzmit'te Tarihi Ahşap Binada Yangın!Sonraki Haber

İzmit'te Tarihi Ahşap Binada Yangın!

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!