Ali BÜYÜKKARA

Ali BÜYÜKKARA

Mail: [email protected]

KONGRELER

KONGRELER

Bugün yeni yılın ilk günü ve benim için de yeni yılın ilk yazısı. Öncelikle 2020 yılının ülkemiz ve milletimiz için sağlık, huzur, mutluluk ve adalet getirmesini temenni ederim.

Yeni yılın ilk aylarında siyasi partilerin ve meslek odalarının kongrelerine şahit olacağız. Bu da demek oluyor ki, yılın ilk ayları bayağı hareketli geçecek. Ben mesleğim gereği İnşaat Mühendisleri Odası(İMO) seçimlerini ele alacağım. 2 yılda bir yapılan İnşaat Mühendisleri Odası(İMO) seçimleri şubat ayında gerçekleşecek.

Şuana kadar adaylığını açıklayan, iki aday var. Adaylar mevcut Başkan Kahraman Bulut ve Halil Ardıç. İki isimde ticari hayatlarında başarılı ve çevresi tarafından sevilen isimler. Bu nedenle seçimin heyecanlı ve çekişmeli geçmesini bekliyorum. Tabi ki henüz adayların listelerini görmedik, mutlaka listeleride kongrede etkili olacaktır. Kahraman Bulut'un önceki dönemlerde İMO yönetiminde bulunması ve son bir yılın başkanı olması nedeniyle, işleyiş ve sisteme hakim bir başkan görüntüsü çiziyor. Halil Ardıç için ise bu durum dezavantaj olarak gözüküyor. Lakin seçilmesi durumunda sistemini kurması ve işleyişe hakim olması için ciddi mesai harcayacağı kesin. Bu nedenle ben Kahraman Bulut'u şubat ayında yapılacak kongre de bir adım önde görüyorum. İki adaya da şimdiden başarılar diliyorum. Kalp kırmadan demokrasiye yakışır bir seçim temennisiyle...

Yorum Yazın